Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Tomek w krainie kangurów - streszczenie - strona 3

kierowane przez obławę zostają schwytane w pułapkę.


Rozdział XII Wyprawa na dingo

Po schwytaniu kangurów z wąwozu łowcy tropią strusie. Tymczasem do farmy Clarka zaczynają podchodzić psy dingo. Podróżnicy postanawiają zastawić pułapkę, kopiąc doły przy ogrodzeniu.


Rozdział XIII Opowieść o Pawle Strzeleckim

Oczekując w zasadzce, Bentley opowiada Polakom o wyprawie swego dziadka z Edmundem Strzeleckim, podróżnikiem badającym Australię. Nagle w nocnej ciszy rozlega się wycie dingo. Okazuje się, że w pułapkę wpadły trzy psy.


Rozdział XIV W burzy piaskowej

Tomek i bosman Nowicki wyruszają na polowanie emu. Napotykają dwa strusie, jednak próba schwytania kończy się niepowodzeniem. Bohaterowie wpadają w burzę piaskową, chronią się w wąskim parowie. Uciekają im konie. Nagle rozpętuje się gwałtowna ulewa, chłopiec i bosman muszą uciekać, bo parów zamienia się w rwącą rzekę.


Rozdział XVI Idźcie stąd precz, natychmiast!

Zmęczeni łowcy wędrują pieszo przez step, napotykają na tubylczą wioskę. Krajowcy dają im jeść, ale nie pozwalają odpocząć w obozie. Łowcy muszą uciekać. Wędrując, zauważają, że śledzą ich krajowcy z wioski. Postanawiają ich przepłoszyć, strzelając z karabinu. Nagle słyszą inne wystrzały. Strzela szukający ich Smuga. Tomek i bosman są uratowani, wracają do obozu.


Rozdział XVII Polowanie w pobliżu farmy Allana

Łowcy schwytali sześć strusi emu. Przenoszą się na farmę Allana, gdzie mają polować na szare kangury. Schwytane wcześniej zwierzęta transportowane są na statek. Drogę, na farmę Allana, pokonują pociągiem. Po prawie dwóch dniach jazdy przesiadają się na konie, zmierzając na miejsce, gdzie Tony odkrył obecność kangurów. Chwytają dwa okazy i poznają Allana, właściciela farmy. Mężczyzna niepokoi się, bowiem zaginęła jego dwunastoletnia córka Sally. O świcie rusza